Kvet Nguyen
Slovak-vietnamese artist
November, 2021

PRESS

TRIAŠKA & ČEJKA FM

[SK] The show by the moderator duo Olja Triaška Stefanovič and Palo Čejka reflects topics from the field of visual arts and culture. “O tvorbe a súčasných podobách v grafike a fotografii sme sa rozprávali s mladými, talentovanými a čerstvými absolventmi VŠVU – Kvet Nguyen (Hoa Nguyen Thi) a Michalom Šumichrastom. Ich tvorba predstavuje veľmi silnú generačnú výpoveď o témach, ako sú napríklad pamäť, história, identita a falošné správy a hoaxy, ktoré následné zobrazujú a interpretujú v súčasnom umení.”

DENNÍK N

[SK] In conversation with Jana Močková. “Ako dieťa čelila šikane a často nerozumela ani rodičom, Kvet Nguyen hovorí o živote druhej generácie Vietnamcov na Slovensku.”

SAIGONEER 

[EN] In conversation with Bea Dömeová. “A feeble limb of cucumber supports a plastic cup filled with mango pulp. Enoki strands grow out of the orange mush, hoisting up a sheet of bánh tráng. The translucent rice paper bends, as if wilting, looking down from above.”

ČO-ČERSTVÉ OVOCIE

[SK] Interview with Martin Brix. “Aké je byť cudzinkou vo vlastnej vlasti? Vypočujte si rozhovor.”

RESPEKT.CZ [EN] / DENNÍK [SK]

A report I helped make and was part of the story, written by Tomáš Vasilko, documented by Vladimír Šimíček. “From Vietnam to Tvrdošovce: Report about the life of a Vietnamese family in Slovakia and its relatives who stayed in Vietnam.”

STARTITUP

[SK] Interview with Júlia Jamrichová. “Tému inakosti nedokážeme vnímať bez politického pátosu. Stávajú sa z nás iba čísla a štatistiky.”

MALÝ BERLÍN

[SK] In conversation with Já Janočko. “Keby ste mali možnosť dotknúť sa najosobnejších spomienok cudzieho človeka, asi by ste tak urobili doslova v rukavičkách. V rozhovore prezrádza aj to, ktoré stereotypy ju hnevajú, či je Slovensko pre Vietnamcov vysnívanou destináciou a ako na ňu reagovala trnavská vietnamská komunita.”

RÁNO NA EFEMKU

[SK] Daily podcast with Martin Staňo and Dominika Jašková. “Slovenkou alebo Slovákom môže byť aj niekto, kto vyzerá inak.”

SPECTATOR SME

[EN] In conversation with Anna Fay. “A flower by any other name: How a Vietnamese photographer blossomed in Slovakia.”

REDBULL – HERSTORY

[SK] Interview and photographs by Dorota Holubová. “Zvolila si fotografiu, ktorá jej umožňuje komunikovať komplexné témy zrozumiteľne. Napríklad aj to, ako okolie najmä v mladosti poukazovalo na jej inakosť.”

BRAINEE – HN.ONLINE

[SK] Interview with Dominika Pacigová. “Neviem, či tolerovanie Vietnamcov na Slovensku je reálne, otec sa kedysi musel skrývať.”

FJÚŽN.SK

[SK] In conversation with Anna Jacková. “Považujem sa za Slovenku, ale som hlavne človekom.”

VEČERA S HAVRANOM

[SK] An interview with Michal Havran and his hosts Claudia Tran, Martin Kuštek and Kvet Nguyen. “Michal Havran si do svojej diskusnej relácie pozýva odborníkov a hostí z rôznych oblastí. Spolu debatujú o spoločenských fenoménoch a súčasnom dianí najmä na Slovensku.”

KULTÚRA SME

[SK] A survey on how artists survived the pandemic year 2020. “Tú energiu odrazu ukončených životov nesmieme nechať ležať ladom.”

Copyright © 2021 KVET NGUYEN. All rights reserved.